fbpx

Naujienos

Baltos dantenos – leukoplakija: priežastys, simptomai ir gydymas

Burnos leukoplakija yra būklė, kuri gali kelti nerimą daugeliui žmonių. Baltos dantenos gali būti pirmasis simptomas, kurį pastebime ir susirūpiname .Svarbu žinoti, kad ši būklė gali gali būti sukelta įvairių priežasčių, todėl svarbu konsultuotis su specialistu ir laiku imtis veiksmų. Mūsų tikslas yra suteikti aiškią informaciją apie baltas dėmes burnos gleivinėjė, jų sąsajas su burnos leukoplakija, motyvuoti geriau prižiūrėti savo…

Skaityti daugiau

Dantų laminatės: procedūra, kada reikia, skausmingumas

Dantų laminatės, tai plonos (0.3–0.5 mm storio) šviesai pralaidžios porceliano plokštelės, kurios yra tvirtinamos prie nedaug nušlifuoto danties paviršiaus. Jos naudojamos estetiniam dantų išvaizdos gerinimui. Dantų laminačių procedūros procesas Dantų laminačių procedūros procesas susideda iš 5 pagrindinių žingsnių, pateikiamų žemiau: Konsultacija. Kaip ir prieš bet kokią kitą odontologinę procedūrą, būtina pasikonsultuoti su gydytoju odontologu ir aptarti, kokio rezultato norite. Gydytojas…

Skaityti daugiau

Dantų karūnėlės: kada reikia, kaina, procedūra

Dantų karūnėlės (danties vainikėlis), tai dantų restauracijos būdas, naudojamas atkurti pažeistų, nudilusių ar estetiškai netenkinančių dantų formą, dydį, stiprumą ir išvaizdą. Karūnėlė visiškai uždengia danties dalį virš dantenų linijos, tarsi „karūna“, todėl yra taip vadinamos. Kada reikia dantų karūnėlių? Stipriai pažeistiems dantims. Kai dantis yra stipriai pažeistas dėl ėduonies, traumos ar nudilimo, dantų karūnėlė gali atkurti jo struktūrą ir funkciją.…

Skaityti daugiau

Kariesas (dantų ėduonis): simptomai, priežastys ir gydymas

Kariesas (dantų ėduonis) yra dažna liga, kuri pažeidžia dantų paviršių. Burnos bakterijos gamina rūgštis, kurios ardo dantų emalį ir gali pasiekti gilesnius sluoksnius. Pažeistoje vietoje susiformuoja ertmė („skylė“), kuri didėja, nes rūgštys ištirpina dantų mineralinius audinius. Negydomas ėduonis vis labiau pažeidžia dantį, todėl svarbu laiku kreiptis į gydytoją. Ankstyvas ėduonies gydymas yra paprastesnis ir efektyvesnis nei uždelstas. Simptomai ir priežastys…

Skaityti daugiau

Protinių dantų šalinimas: procedūra ir atsigavimas

Protinio danties šalinimas – chirurginė procedūra, kurios metu pašalinamas protinis dantis. Dažnai atliekama dėl dantų skausmo, dantenų uždegimo ar netinkamos protinio danties padėties. Po šalinimo gali prireikti kelių dienų gijimo laikotarpio, kurio metu reikia laikytis gydytojo rekomendacijų. Procedūros detalės, šalinimo priežastys, galimos komplikacijos ir atsigavimo strategijos aprašytos toliau šiame straipsnyje. Trumpai Prieš procedūrą pasikonsultuokite su odontologu, kad aptartumėte rūpimus klausimus…

Skaityti daugiau

Saugus dantų balinimas namuose: ekspertų patarimai ir perspėjimai

Dantų balinimas namuose – procedūra, kai dantys šviesinami naudojant specialias balinimo priemones be odontologo pagalbos. Dažniausiai naudojami balinimo rinkiniai, balinamosios juostelės ar geliai su peroksidu.  Svarbu laikytis instrukcijų, kad būtų išvengta dantų jautrumo ar dantenų dirginimo. Ir pats svarbiausias momentas, prieš pradedant balinimą būtina pasikonaultuoti su gydytoju odontologu, ar jums galima atlikti šią procedūrą. Dantų balinimas namuose yra populiarus dėl…

Skaityti daugiau

Kaulo priauginimas: procedūros eiga, komplikacijos

Kaulo priauginimas (dar vadinamas kaulo augmentacija), tai chirurginė procedūra, kurios metu siekiama atkurti arba padidinti kaulinį audinį tose vietose, kur jis prarastas arba nepakankamas, dažniausiai žandikaulyje. Ši procedūra dažniausiai atliekama prieš dantų implantavimą, kai natūralus kaulo tūris yra nepakankamas implanto stabilumui užtikrinti, tačiau gali būti atliekama ir kitiems tikslams, pavyzdžiui, atkuriant kaulą po traumos ar dėl periodontito. Kaulo priauginimo procedūros…

Skaityti daugiau

Dantų protezavimo kompensacija 2024: kam skiriama, kaip gauti?

Ligonių kasos kompensacija už dantų protezavimą leidžia gauti dantų protezavimo procedūrą pigiau, jei pacientas atitinka keliamas sąlygas. Šiuo metu Lietuvoje galioja nustatyta dantų protezavimo paslaugų teikimo ir išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto tvarka. Kam gali būti skiriama kompensacija dantų protezavimui? Kompensacija skiriama šių kategorijų asmenims, apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu: Dantų protezavimas pensininkams; Asmenims, Lietuvos Respublikos neįgaliųjų…

Skaityti daugiau

Danties pūlinys: kaip gydyti, kodėl atsiranda?

Danties pūlinys, tai infekcijos sukeltas pūlių kaupimasis danties viduje, pulpoje arba aplink dantį. Pūlinys gali sukelti skausmą, diskomfortą ar rimtesnes pasekmes, todėl svarbu skubiai taikyti gydymo metodus.  Kaip gydyti danties pūlinį? Norint išvengti rimtesnių pasekmių, būtina laiku užkirsti kelią ties danties šaknies viršūne susidarančio pūlinio atsiradimui arba jam atsiradus suteikti skubią pagalbą. Pirmiausia būtina nesigydyti pačiam, o kuo skubiau kreiptis…

Skaityti daugiau

Kaip numalšinti danties skausmą?

Danties skausmas – tai nemalonus pojūtis, kylantis iš danties ar šalia jo esančių audinių. Skausmas gali būti aštrus, maudžiantis, pulsuojantis ar nuolatinis, priklausomai nuo priežasties. Dažniausiai jį sukelia dantų ėduonis, pažeistas danties nervas, uždegimas ar trauma. Kaip numalšinti dantų skausmą namuose? Vos pajutus dantų skausmą, būtina kuo skubiau kreipti pas gydytoją odontologą. Kol laukiate vizito, galite išbandyti keletą metodų skausmui…

Skaityti daugiau