Dantų Balinimas

Dantų balinimas gali būti atliekamas:

  • Ofisinis balinimas odontologinėje klinikoje naudojant efektyvias balinimo sistemas. Trukmė – dažniausiai vienas vizitas. Pirmąsias 1-2 dienas po procedūros rekomenduojama vengti dažančių maisto produktų. Vieną parą galimas jautrumas.
  • Balinimas namuose – balinimo medžiaga dedama į specialią kapą, kuri gaminama individualiai kiekvienam pacientui.  Atliekant balinimą namuose, visą tą laiką reikia vengti dažančio maisto , gėrimų, nerūkyti. Trukmė apie 10 dienų.

Ar dantų balinimas kenkia?

Balinant sveikus dantis, jiems nepakenkiama, nepažeidžiama danties struktūra, aplinkiniai audiniai. Bet procedūra visada turi būti atliekama prieš tai pasitarus su gydytoju odontologu ar burnos higienistu ir laikantis jo nurodymų. Reikia nepamiršti, kad dantų jautrumas yra neišvengiama šios procedūros dalis.

Kaip vyksta dantų balinimas?

Balinimo medžiagos sudedamoji dalis yra vandenilio peroksidas / karbamido peroksidas. Jam skylant, deguonis įsiskverbia į emalį ir išbalina spalvotas medžiagas. Danties audiniai lieka nepažeisti.

Kokia bus dantų spalva po balinimo?

Galutinė dantų spalva priklauso nuo daugelio veiksnių: emalio storio, amžiaus, įgimto atspalvio ar kt. Šviesesnė spalva matosi iš karto po balinimo procedūros, rezultatai dažniausiai labai geri. Tačiau reikia nepamiršti, kad dantų vainikėliai, plombos ar kitos restauracijos nebąla, ir po balinimo procedūros jie atrodys tamsesni.

Kiek laiko išliks dantų balinimo rezultatas?

Tai labai individualu. Dažniausiai rezultatas išlieka keletą metų, jeigu tinkamai rūpinamasi individualia burnos higiena, reguliariai lankomasi pas burnos higienistą, nerūkoma ir saikingai vartojama dažančių maisto produktų.

Dantų balinimas – viena populiariausių procedūrų, jūsų šypseną darančių patrauklesne.