fbpx

Gydymas taikant bendrinę nejautrą (sedaciją)

Odontologinės procedūros taikant bendrinę nejautrą (anesteziją)

Yra žmonių, kurie turi ne tik dantų gydymo baimę, bet ir problemų, ligų ar jų laukia labai ilgai trunkanti sudėtinga odontologinė procedūra. Tokie žmonės renkasi dantų gydymo procedūras atlikti taikant bendrinę nejautrą, kitaip vadinamą anestezija.

Registruotis Apsilankymui

Kas yra bendrinė nejautra (anestezija)?

Tai medikamentų sukeltas sąmonės slopinimas norint suteikti pacientui komfortą ir siekiant, kad visos procedūros metu pacientas išliktų ramus.

Pacientas gali nemiegoti, bet būti atsipalaidavęs, nejaučia baimės, arba miegas yra toks, iš kurio jis gali būti lengvai pažadinamas. Pacientas procedūros visiškai neatsimena arba atsimena tik iš dalies.

Kokie anestezijos tipai taikomi Senvagės klinikoje?

Klinikoje taikomi šie anestezijos tipai:

  • peroralinė sedacija, kai nuryjama tabletė;
  • intraveninė sedacija, kai naudojant ploną kateterį į veną suleidžiami medikamentai;
  • bendrinė (intubacinė) nejautra, taip vadinama narkozė, kai pacientas užmigdomas ir pabunda po procedūros;

Kuris antestezijos tipas bus naudojamas, priklauso nuo paciento amžiaus, sveikatos būklės, gydymo pobūdžio, procedūros trukmės ir klinikinės situacijos.

Kokiais atvejais naudojama bendrinė nejautra?

Odontologinis gydymas taikant bendrinę nejautrą gali tapti puikiu sprendimu, leidžiančiu sklandžiai atlikti procedūras, tokiais atvejais:

  • pacientams, kurie nori odontologinės procedūros metu nieko nejausti, bijo adatos dūrio, nemėgsta įvairių odontologinio kabineto kvapų ir jaučia nesuvaldomą stresą bei nerimą prieš kiekvieną vizitą pas gydytoją odontologą;
  • kai pacientams procedūros metu reikia ilgą laiką išbūti išsižiojus ar išsėdėti nejudant kelias valandas;
  • turintiems stiprų pykinimo, žiaugčiojimo refleksą, gerklų spazmą, žemą skausmo slenkstį ar itin jautrius dantis;
  • jei per vieną vizitą reikia atlikti daug procedūrų arba vieną, bet ilgai trunkančią (netaikant anestezijos procedūras galima atlikti per kelis vizitus, taikant anesteziją – per vieną vizitą);
  • dantų šalinimas, protinių dantų operacija, implantacija, kaulo priauginimas, vaikų dantų gydymas – tai procedūros, kurias galima atlikti taikant anesteziją.