Dantų implantacijos metu, chirurginiu būdu, įsriegiami trūkstamų dantų šaknų pakaitalai- implantai. Jais galimą atstatyti vieną dantį, dantų grupę, ar visus trūkstamus dantis. Jei netekote vieno ar keleto dantų, ir jie nėra atsatomi, keičiasi jūsų sąkandis, gali pasislinkti iš savo padėties kiti dantys, nyksta kaulas, gali atsirasti net veido formos pokyčiai. Dantų implantai padeda išvengti protezavimo tiltiniais protezais. Tai ypač svarbu, kai gretimi dantys yra visiškai sveiki, intaktiniai.

Kas yra dantų implantai?
Dantų implantai – tai titaniniai sraigtai, chirurginės procedūros metu įsriegiami į ištraukto danties vietą. Prigijęs implantas tampa tvirta atrama, ant kurios fiksuojamas protezas.
Implantai vieni nuo kitų skiriasi dizainu ir jų paviršiaus apdirbimo technologija. Implantuojantis gydytojas įvertinęs situaciją, ir numatomo protezo konstrukciją, pasirinks jūsų atvejui labiausiai tinkamą implantų sistemą.
Ką verta žinoti prieš implantaciją?
Dantų implantacijos sėkmės rodiklis net 98%. Bet ir neprigijus implantui, dar nereiškia, kad jūs negalite turėti implantų.
Implantacija atliekama vietinėje nejautroje, todėl pacientas gali nesibaiminti, kad procedūros metu jaus skausmą.
Tam, kad būtų galima įsriegti implantą, turi būti pakankamai kaulo. Esant jo trūkumui, atliekama kaulo augmentacija ir/arba sinuso dugno pakėlimo augmentacijos procedūra. Taip pat gali būti atliekama minkštųjų audinių augmentacija.
Ko tikėtis po dantų implantacijos?
Po dantų implantacijos, galimas aplinkinių burnos audinių patinimas, paraudimas, skausmas. Keletą valandų iš žaizdos gali nestipriai pakraujuoti. Patinimas būna nuo minimalaus iki akivaizdžiai matomo ir priklauso nuo individualių organizmo savybių ir operacijos apimties. Didžiausias patinimas būna antrą trečią parą po operacijos.
Kad išvengtumėte nepageidaujamų reiškinių, pirmąją parą rekomenduojama nedirbti fizinio darbo, daugiau laiko praleisti sėdimoje padėtyje. Pirmąją parą negalima skalauti burnos ir vartoti karštų valgių ir gėrimų. Implantų neturi veikti mechaninis krūvis kramtant, todėl valgyti reikia minkštos konsistencijos nekarštą maistą priešinga puse. Kad patinimas būtų mažesnis, prie žando reikia priglausti ledo pūslę, suvyniotą į rankšluostį. Šaldoma 20 minučių su tokios pačios trukmės pertraukomis iki vakaro.
Visi paskirti geriami vaistai ir nosies lašai vartojami jau nuo pirmosios dienos po operacijos:
- Antibiotikai. Nurodytą dozę reikia gerti 3–4 kartus per dieną 7 dienas.
- Vaistai nuo skausmo ir uždegimo. Vidutiniam skausmui malšinti paskiriamas bet kuris vaistas, neskystinantis kraujo („Ketanov“, „Nimesil“, „Dolmen“), jį reikia vartoti tol, kol skauda, 2–3 kartus per dieną 2–5 dienas.
Visi iki tol paskirti vaistai geriami tomis pačiomis dozėmis.
Kaip elgtis pirmąją savaitę po implantacijos?
Burnos higiena
Kitą dieną po operacijos reikia atnaujinti burnos higieną: tris kartus per dieną dantų pasta ir šepetėliu valyti dantis, o išsivalius skalauti burną 0.2% chlorheksidino tirpalu. Skalaujant šiuo tirpalu prieš tai neišsivalius dantų gali patamsėti dantys. Jei burnoje matomos implantų galvutės, nuo trečios dienos reikia pradėti jas valyti dantų pasta ir šepetėliu nepaisant negausaus kraujavimo iš dantenų.
Sportas
Pirmąją savaitę sportuoti nerekomenduojama.
Mityba
Pirmąją savaitę po operacijos reikia rinktis minkštesnį žaizdos netraumuojantį maistą.
Siūlės
Visi siūlai išimami po septynių dienų.
Rūkymas ir alkoholis
Rūkymas gali labai pakenkti žaizdos gijimui ir implanto prigijimui, rekomenduojama nerūkyti mažiausiai dvi savaites po operacijos. Alkoholio rekomenduojama nevartoti septynias dienas po operacijos.
Po implantacijos ypač svarbu laikytis gydytojo rekomendacijų ir reguliariai lankytis burnos higienos procedūrose bei patikrose. Tuomet galėsite tikrai džiaugtis ilgalaikiu rezultatu.