Profesionali Burnos Higiena

Profesionali burnos higiena – tai procedūra, atliekama burnos higienisto, kurios metu šalinami viršdanteniniai ir podanteniniai konkrementai, apnašas, pigmentas, poliruojami dantų paviršiai, aplikuojamos specialios medžiagos (pvz. fluoras), bei įvertinami esami paciento individualios burnos higienos įgūdžiai, mokoma taisyklingų dantų ir burnos ertmės priežiūros metodų.

Reguliariai atliekant šią procedūrą, išvengiama burnos minkštųjų audinių bei kaulinio audinio uždegimų dėl apnašo ir konkrementų užsilaikymo. Taip pat apsaugoma nuo blogo burnos kvapo ir kraujavimo iš uždegiminių dantenų.

Nepakankama burnos higiena gali turėti neigiamos įtakos ne tik burnos ertmės, bet ir viso organizmo sveikatai.

Kaip dažnai reikia lankytis profesionaliai burnos higienai?

Įvertinus jūsų individualų atvejį, burnos higienistas patars vizitų dažnį.

Kas yra gingivitas?

Tai dantenų uždegimas, pasireiškiantis, paburkimu, paraudimu, kraujavimu, prisilietus ar valant dantis, nemaloniu burnos kvapu. Infekcijos pagrindinis veiksnys – bakterinio apnašo kaupimasis ant dantų. Gingivitas gali būti pilnai išgydytas pradėjus taikyti profesionalią burnos higieną ir mokant taisyklingos individualios priežiūros.

Kas yra periodontitas?

Tai progresuojantis dantenų ir periodonto audinių uždegiminis susirgimas. Apnašas, konkrementai, mikrobai esantys ant danties paviršiaus, išskiria toksinus, dirgina dantenas, kaulą, ir prasideda kaulo tirpimas. Dantenos parausta, paburksta, kraujuoja, ilgainiui dantenos slenka žemyn, ištirpus kaului, susidaro kišenės, gali apsinuoginti dantų šaknys. Dantys tampa paslankūs. Periodonto ligos dažniausiai neskausmingos, todėl jūs galite nežinoti, kad sergate šia klastinga liga.

Pagrindinė periodontito profilaktikos priemonė – kokybiškas dantų valymas ir reguliari profesionali burnos higiena. Ištirpusio kaulo šios procedūros neatstato, tačiau sustabdo uždegimą, ir tolimesnį kaulo tirpimą, išsaugo jūsų dantis.

Kokios dar priežastys lemia gingivito, periodontito atsiradimą?

Rizikos faktoriai: paveldimumas, rūkymas, stresas, hormoniniai organizmo pokyčiai (brendimas, nėštumas, menopauzė), diabetas, širdies ir kraujagyslių ligos, kai kurie medikamentai, chemoterapija, imunodeficitinės būklės, taip pat nekokybiški dantų užpildai ir protezai.

Kada rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną?

  • Dėl karieso, gingivito, periodontito profilaktikos
  • Kaip pradinį periodonto ligų gydymo etapą
  • Prieš pradedant pradinį odontologinį gydymą
  • Kaip palaikomąjį periodonto ligų gydymą
  • Prieš dantų balinimą