fbpx

Profesionali Burnos Higiena

Profesionali burnos higiena – tai procedūra, atliekama burnos higienisto, kurios metu šalinami viršdanteniniai ir podanteniniai konkrementai, apnašas, pigmentas, poliruojami dantų paviršiai, aplikuojamos specialios medžiagos (pvz. fluoras), bei įvertinami esami paciento individualios burnos higienos įgūdžiai, mokoma taisyklingų dantų ir burnos ertmės priežiūros metodų.

Reguliariai atliekant šią procedūrą, išvengiama burnos minkštųjų audinių bei kaulinio audinio uždegimų dėl apnašo ir konkrementų užsilaikymo. Taip pat apsaugoma nuo blogo burnos kvapo ir kraujavimo iš uždegiminių dantenų.

Nepakankama burnos higiena gali turėti neigiamos įtakos ne tik burnos ertmės, bet ir viso organizmo sveikatai.

Kaip dažnai reikia lankytis profesionaliai burnos higienai?

Įvertinus jūsų individualų atvejį, burnos higienistas patars vizitų dažnį.

Registruotis Apsilankymui

Kas yra gingivitas?

Tai dantenų uždegimas, pasireiškiantis, paburkimu, paraudimu, kraujavimu, prisilietus ar valant dantis, nemaloniu burnos kvapu. Infekcijos pagrindinis veiksnys – bakterinio apnašo kaupimasis ant dantų. Gingivitas gali būti pilnai išgydytas pradėjus taikyti profesionalią burnos higieną ir mokant taisyklingos individualios priežiūros.

Kas yra periodontitas?

Tai progresuojantis dantenų ir periodonto audinių uždegiminis susirgimas. Apnašas, konkrementai, mikrobai esantys ant danties paviršiaus, išskiria toksinus, dirgina dantenas, kaulą, ir prasideda kaulo tirpimas. Dantenos parausta, paburksta, kraujuoja, ilgainiui dantenos slenka žemyn, ištirpus kaului, susidaro kišenės, gali apsinuoginti dantų šaknys. Dantys tampa paslankūs. Periodonto ligos dažniausiai neskausmingos, todėl jūs galite nežinoti, kad sergate šia klastinga liga.

Pagrindinė periodontito profilaktikos priemonė – kokybiškas dantų valymas ir reguliari profesionali burnos higiena. Ištirpusio kaulo šios procedūros neatstato, tačiau sustabdo uždegimą, ir tolimesnį kaulo tirpimą, išsaugo jūsų dantis.

Kokios dar priežastys lemia gingivito, periodontito atsiradimą?

Rizikos faktoriai: paveldimumas, rūkymas, stresas, hormoniniai organizmo pokyčiai (brendimas, nėštumas, menopauzė), diabetas, širdies ir kraujagyslių ligos, kai kurie medikamentai, chemoterapija, imunodeficitinės būklės, taip pat nekokybiški dantų užpildai ir protezai.

Kada rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną?

  • Dėl karieso, gingivito, periodontito profilaktikos
  • Kaip pradinį periodonto ligų gydymo etapą
  • Prieš pradedant pradinį odontologinį gydymą
  • Kaip palaikomąjį periodonto ligų gydymą
  • Prieš dantų balinimą

Burnos higienos kaina

DANTŲ BALINIMAS:

DUK

Tinkama burnos higiena padeda apsisaugoti nuo dantų ėduonies, dantenų uždegimo, padeda kontroliuoti blogo kvapo atsiradimą iš burnos, išlaikyti gražią šypseną ir bendrą sveikatą. Prevencinė burnos higiena padės išvengti brangių ir skausmingų dantų gydymo procedūrų ateityje.

Rūpinantis burnos higiena geriausia pradėti rutiną nuo burnos skalavimo skysčio, tuomet naudoti tarpdančių siūlą, kantriai išsivalyti dantis šepetėlių ir galiausiai naudoti valiklį.

Po profesionalios burnos higienos venkite valgyti prie dantų limpantį maistą, tokį kaip vaisiai, saldainiai, karamelė, taip pat venkite aštraus, rūgštaus, labai karšto ir šalto maisto. Stenkitės bent kelias valandas po burnos higienos nevalgyti dantis dažančio maisto, tokio kaip burokai, uogos, sojos padažas, kava, juodas šokoladas ir pan.

Profesionali burnos higiena trunka apie 30–60 minučių, priklausomai nuo dantų būklės.

Po profesionalios burnos higienos nerekomenduojama rūkyti bent 3 valandas.

Taip, burnos higiena gali būti atliekama ir vaikams, kurių dantys jau yra išdygę.

Ne, burnos higienos procedūra nėra skausminga, nebent pacientas turi labai jautrius dantis.

Informacija paskutinį kartą atnaujinta 2024-02-27.

Paklauskite specialisto