fbpx

Danties skausmas – tai nemalonus pojūtis, kylantis iš danties ar šalia jo esančių audinių. Skausmas gali būti aštrus, maudžiantis, pulsuojantis ar nuolatinis, priklausomai nuo priežasties. Dažniausiai jį sukelia dantų ėduonis, pažeistas danties nervas, uždegimas ar trauma.

Kaip numalšinti dantų skausmą namuose?

Vos pajutus dantų skausmą, būtina kuo skubiau kreipti pas gydytoją odontologą. Kol laukiate vizito, galite išbandyti keletą metodų skausmui mažinti namuose:

 • Vandens su druska skalavimas: skalaujant burną šiltu sūriu vandeniu galima sumažinti uždegimą ir sunaikinti bakterijas burnoje, taip laikinai sumažinant dantų skausmą.
 • Šaltas kompresas: Šalto kompreso uždėjimas ant išorinės skruosto pusės šalia skaudančio danties gali padėti nujautrinti tą vietą ir sumažinti patinimą, taip suteikiant raminamąjį poveikį.
 • Pipirmėčių arbata: Pipirmėčių arbata turi natūralių nuskausminamųjų savybių, kurios gali padėti sumažinti danties skausmą. Tiesiog pasidarykite puodelį pipirmėčių arbatos, leiskite jai atvėsti ir, prieš išspjaudami, išsklaidykite burnoje.

Dažniausiai pasitaikantys dantų skausmo simptomai

Dantų skausmas gali pasireikšti įvairiais simptomais ir būti sukeltas skirtingų priežasčių. Kartais skausmą lydi ir kiti nemalonūs pojūčiai ar požymiai. Senvagės klinika specialistai turi didelę patirtį diagnozuojant ir gydant dantų skausmus, kai:

 • jaučiamas stiprus, pulsuojantis skausmas, galintis reikšti nervo uždegimą;
 • skauda dantį, ant kurio yra karūnėlė;
 • patinsta ir skauda žandikaulį;
 • skauda protinį dantį;
 • jaučiamas skausmas po danties pašalinimo;
 • skausmas atsiranda uždėjus vaistus;
 • dantį skauda sukandus ar kramtant;
 • kartu su danties skausmu skauda ir ausį;
 • skausmą lydi pakilusi kūno temperatūra;
 • jaučiamas bendras dantų jautrumas.

Šie ir kiti simptomai gali signalizuoti apie rimtas dantų ar dantenų problemas, todėl pajutus skausmą rekomenduojama nedelsiant kreiptis į Senvagės klinikos odontologus. Specialistai nuodugniai įvertins būklę, nustatys skausmo priežastį ir paskirs efektyviausią gydymą.

Kokią informaciją turėtų pateikti pacientas, atvykęs dėl dantų skausmo?

Atvykus į Senvagės klinikos dėl dantų skausmo, svarbu pateikti kuo išsamesnę informaciją gydytojui. Tai padės greičiau nustatyti skausmo priežastį ir paskirti tinkamiausią gydymą. Pacientas turėtų papasakoti:

 • kada prasidėjo danties skausmas ir kiek laiko jis trunka;
 • kokio stiprumo yra skausmas;
 • ar kartu su skausmu jaučiami ir kiti pojūčiai, tokie kaip pulsavimas, padidėjęs jautrumas karščiui ar šalčiui;
 • jei dantis buvo gydytas anksčiau, svarbu paminėti, kada tai buvo atlikta ir kokios procedūros taikytos.

Žinodamas šiuos duomenis, odontologas galės tiksliau įvertinti situaciją ir parinkti tinkamiausią gydymo planą. Tai leis greičiau pašalinti skausmą ir išspręsti danties problemas. Nepamirškite, kad išsami informacija yra raktas į sėkmingą gydymą!

Dantų skausmą namuose malšinančių priemonių rizika

Labai svarbu žinoti apie galimą riziką, susijusią su pasikliovimu vien tik tokiais metodais. Nors šios priemonės gali laikinai palengvinti dantų skausmą ar jautrumą, jos nepašalina pagrindinės priežasties ir gali kelti tam tikrą riziką.

 • Ribotas veiksmingumas: Dantų skausmo priežastys gali būti laikinai palengvintos, tačiau namų priemonės nepašalina pagrindinės danties skausmo priežastį. Šių priemonių suteikiamas skausmo malšinimas gali būti tik laikinas, o pagrindinė dantų problema ilgainiui gali paūmėti, jei odontologas jos tinkamai nesprendžia.
 • Vėlavimas pradėti profesionalų gydymą: Dėl to, kad pasikliaujama tik priemonėmis numalšinti dantų skausmą namuose, gali būti delsiama kreiptis į profesionalų odontologą. Nors šios priemonės gali laikinai padėti, jos nepakeičia išsamaus kvalifikuoto odontologo patikrinimo. Atidėliojant profesionalų gydymą, dantų būklė gali progresuoti ir vėliau sukelti rimtesnių problemų.
 • Simptomų maskavimas: Tai gali sukelti klaidingą pagerėjimo jausmą, nors tikroji problema ir toliau nekontroliuojama. Būtina pasikonsultuoti su odontologu, kad būtų tiksliai diagnozuota ir gydoma pagrindinė dantų skausmo ar jautrumo priežastis.

Kada kreiptis pas odontologą?

Jei danties skausmas nepraeina, nepaisant išbandytų priemonių, labai svarbu pasikonsultuoti su odontologu. Nors laikinai palengvinti skausmą galima naudojant namuose taikomas priemones, norint pašalinti pagrindinę priežastį, reikia specialisto įvertinimo. Atidėliojant profesionalią priežiūrą, gali pablogėti būklė ir atsirasti ilgalaikių pasekmių. Neteisingas priemonių naudojimas taip pat gali kelti pavojų. Atminkite, kad geros burnos higienos palaikymas ir laiku kreipimasis į odontologą yra svarbiausi veiksniai, padedantys išvengti dantų problemų ateityje. Pasitikėjimas profesionalia priežiūra užtikrina veiksmingą gydymą ir ilgalaikį dantų skausmo malšinimą.

Dažniausiai užduodami klausimai

Koks yra greičiausias būdas sustabdyti danties skausmą namuose?

Pabandykite skalauti burną šiltu sūriu vandeniu ir švelniai išvalykite pažeistą dantį siūlu. Diskomfortą taip pat gali palengvinti nereceptiniai skausmą malšinantys vaistai. Jei jūsų skruostas patinęs, šaltas kompresas ant veido gali padėti, ypač jei nuskėlėte dantį arba jį išsimušėte.

Kaip sustabdyti dantų nervo skausmą?

Gali padėti nereceptiniai skausmą malšinantys vaistai, o skalaujant šiltu vandeniu gali šiek tiek palengvėti. Venkite labai karšto, šalto ar saldaus maisto ir gėrimų.

Kas padeda nuo danties skausmo naktį?

Danties skausmas naktį gali būti stipresnis vien dėl to, kad turite mažiau dalykų, galinčių atitraukti jūsų dėmesį nuo skausmo. Jei jau ėmėtės kitų priemonių, pavyzdžiui, skalauti burną ir vartojate nereceptinius skausmą malšinančius vaistus, galite pabandyti paaukštinti galvos padėti miegant.

Paklauskite specialisto