fbpx

Vaikų Dantų Gydymas

Viskas prasideda nuo nėštumo…

Pirmas žingsnis užtikrinantis vaiko burnos sveikatą – sveika būsimos mamos burna. Moksliniai tyrimai rodo, kad kūdikiai ėduonimi dažniausiai užsikrečia nuo mamų.

Pats nėštumas dantų nepažeidžia. Besilaukianti moteris turėtų išsitirti pas gydytoją odontologą. Gydytojas savo ruožtu patars dėl burnos higienos ir gydymo. Gydyti periodonto ligas ir dantis, šalinti dantis nėštumo metu galima, o geriausia tai daryti antrąjį trimestrą.

Nėščiosios didesnę riziką susirgti dantų ėduonimi turi dėl sumažėjusio burnos PH burnoje, mažesnio dėmesio burnos higienai ir dažnesnio užkandžiavimo, polinkio saldžiam maistui.

Registruotis Apsilankymui

Kaip išsaugoti sveikus vaiko dantis?

Ar vaikų dantys bus sveiki, ar pažeisti ėduonies daugiausia priklauso nuo tėvų pastangų. Dantų ėduonį dažniausiai sukelia apnašos ir jose esančios bakterijos.  Mechaniškai dantų šepetėliu pašalinus apnašas, pašalinami ir mikroorganizmai sukeliantys ėduonį.

Valyti dantis patariama du kartus per diena: būtinai vakare prieš miegą, ir dar kartą bet kuriuo kitu dienos metu.

Rekomenduojama masažuoti ir valyti dantenas dar neišdygus pieniniams dantims. Tik išdygus pirmam dantukui, jį būtina valyti – arba sudrėkintu marlės gabalėliu, arba šepetėliu, arba specialiais silikoniniais šepetėliais dedamais ant tėvelių pirštų. Išdygus daugiau dantukų patogiau naudoti dantų šepetėlį.

Kokią dantų pastą naudoti?

Iki trejų metų vaikams rekomenduojama valyti dantų pasta, kurioje yra 500 fluoridų. Jaunesniems nei trejų ir turintiems ėduonies pažeistų dantų, taip pat neįgaliems ir turintiems kitų sveikatos sutrikimų, gydytojas odontologas gali skirti dantų pastą su 1000 ppm fluoro. Nuo 3 metų, jei jų dantys sveiki, dantų pasta turėtų turėti 1000 ppm fluoridų. O pacientams, turintiems pažeistų dantų, gydytojas gali paskirti 1450 ppm fluoro turinčios dantų pastos.

Dantų pastos reikia labai mažai, vos ryžio dydžio (0-3 m), ar žirnio dydžio vyresniems. Būtina vaiką mokyti išsivalius dantis pastą išspjauti. Po dantų valymo – jokių valgymų, ar gėrimų, išskyrus paprastą vandenį.

Kas turi valyti dantis: vaikas ar tėvai?

1-4 metų  amžiaus vaikai yra tokie užsispyrę ir taip nori viską daryti patys, kad tėvai, dažnai praradę viltį, duoda jiems patiems valytis dantis. Tačiau ikimokyklinio amžiaus vaikai nepajėgūs gerai atlikti individualios burnos higienos. Iki 7-8 metų dantis vaikams PRIVALO valyti tėvai, ar globėjai. Jei vaikas dantis valosi pats, būtina juos po to pervalyti.

Būkite išradingi ir kantrūs nuo pat pirmojo dantuko, o paskui nustebkite, kai trejų metukų vaikas, paprašys jūsų po dantų valymo dar ir tarpdančių siūlo. Iš savo patirties žinome – būna valymo dienų ir būna klyksmo dienų. Bet reikia laikytis savo dantų priežiūros ritualų ir, viską pavertus žaidimu, rezultatas – sveiki ir gražūs jūsų vaiko dantukai.

Nevalykite bet kaip! Daugiausia apnašo užsilaiko ties dantenomis, dantų vagelėse, tarpdančiuose. Išvalę atidžiai pažiūrėkite: tikrai dar rasite, kur pavalyti.

Vyresnius vaikus taip pat reikėtų stebėti, kaip jie prižiūri dantis – jei nėra kokybiško išsivalymo, taip pat turi padėti tėvai.

Ar reikia vaikui naudoti tarpdančių siūlą?

Taip. Procedūrą turi atlikti tėvai, kuriuos esant reikalui apmokys burnos higienistė ar gydytojas odontologas.

Ar reikia gydyti pieninius dantis?

Būtina. Pirmiausia, kiekvienas pieninis dantis saugo vietą nuolatiniam dančiui, ir įtakoja sukandimo aukštį. Per anksti netekus pieninių dantukų, bus problemų su netaisyklingu sąkandžiu. Taip pat negydomi dantys gali sukelti skausmą ir infekciją, uždegimas gali pažeisti nuolatinio danties užuomazgas.

Dantų ėduonis / skylutės, dantų skausmas gali lemti vaiko mitybos, elgesio pokyčius, įtakoti prastą estetinį šypsenos vaizdą.

Kaip gydomi pieniniai dantys?

Pieniniai dantys, kaip ir nuolatiniai, nesvarbu, kad ir mažesni, lygiai taip pat turi kraujagysles ir nervus. Todėl gydant yra taikoma vietinė nejautra.

Nedaug karieso pažeisti dantys plombuojami specialiomis plombomis, dažnai spalvotomis, kurias vaikai labai mėgsta. Jos labai kokybiškos ir patvarios, kaip ir šviesoje kietėjantis kompozitas.

Jei jau pažeistos vidinės danties struktūros, reikalingas sudėtingesnis gydymas, kartais vienam dantukui prireikia kelių vizitų. Atliekama pulpotomija, ar pulpektomija, kanalų gydymas.

Vaikų dantų gydymo kaina

DUK

Pirmasis vaiko vizitas pas odontologą turėtų įvykti išdygus pirmiesiems dantims. Vėliau reikėtų reguliariai lankantys pas odontologą. Tai padės išvengti nemalonių pojūčių vizitų metu, pripratins vaiką prie vizitų.

Informacija paskutinį kartą atnaujinta 2024-06-17.

Paklauskite specialisto