fbpx

Dantų laminatės: procedūra, kada reikia, skausmingumas

Dantų laminatės, tai plonos (0.3–0.5 mm storio) šviesai pralaidžios porceliano plokštelės, kurios yra tvirtinamos prie nedaug nušlifuoto danties paviršiaus. Jos naudojamos estetiniam dantų išvaizdos gerinimui.

Dantų laminatės: procedūra, kada reikia, skausmingumas

Dantų laminačių procedūros procesas

Dantų laminačių procedūros procesas susideda iš 5 pagrindinių žingsnių, pateikiamų žemiau:

  • Konsultacija. Kaip ir prieš bet kokią kitą odontologinę procedūrą, būtina pasikonsultuoti su gydytoju odontologu ir aptarti, kokio rezultato norite. Gydytojas įvertins bendrą dantų būklę ir galimybę atlikti dantų atstatymą laminatėmis. Konsultacijos metu taip pat gali būti atliekamas preliminarus šypsenos planavimas, nuimami atspaudai dantų formos pavaškavimui – dantų formos tikrinimas pagal pavaškavimą („šypsenos pasimatavimas“).
  • Dantų paruošimas – šlifavimas. Dantų priekiniai paviršiai yra šlifuojami minimaliai, 0,3–0,5 mm, tik tiek kiek reikia pagal pavaškuotų dantų formą. Kai kuriose zonose šlifavimo gali visai nereikėti.
  • Dantų paruošimas – antspaudų nuėmimas. Paruošus dantų paviršius odontologas nuima antspaudus, pagal kuriuos dantų technikų laboratorija gamins laminates. Kol ilgalaikės laminatės gaminamos, dėl komforto uždedamos laikinos laminatės.
  • Dantų laminačių gamyba. Kiekviena laminatė gaminama individualiai, atsižvelgiant į numatytą danties spalvą, formą, reljefą ir blizgumą. Laminačių gamyba trunka iki 10 dienų.
  • Laminačių uždėjimas. Laminatės prie dantų paruošto paviršiaus klijuojamos specialiu cementu, po vieną ir sukietinamos apšvietus specialia lempa.

Kada reikia dantų laminačių?

Dantų laminatės rekomenduojamos įvairiais atvejais, kai norima pagerinti dantų išvaizdą ar spręsti tam tikras dantų problemas. Kelios situacijos, kada gali prireikti dantų laminačių, pateikiamos žemiau:

  • Spalvos pokyčiai. Kai dantys yra stipriai pakeitę spalvą dėl rūkymo, vaistų, fluorozės ar kitų priežasčių, o balinimas nėra efektyvus.
  • Nuskilę ar nudilę dantys. Kai dantys yra pažeisti, nusidėvėję ar nuskilę dėl traumų, griežimo dantimis (bruksizmo) ar kitų priežasčių.
  • Formos ar dydžio keitimas. Kai dantų forma ar dydis nėra estetiškai patrauklūs, pvz., per trumpi, per ilgi ar netaisyklingi dantys.
  • Tarpai tarp dantų. Kai tarp dantų yra nepageidaujami tarpai, kurie sukelia estetinį diskomfortą.
  • Netaisyklinga dantų išdėstymo linija. Kai dantys yra šiek tiek netaisyklingai išsidėstę arba yra nedidelių netolygumų, kuriuos galima koreguoti laminatėmis.
  • Estetiniai poreikiai. Kai tiesiog norima pagerinti šypsenos estetiką, siekiant baltesnių, lygesnių ar vienodesnių dantų.

Ar laminačių procedūra skausminga?

Dantų laminačių procedūra paprastai nėra skausminga, nes atliekama su vietine nejautra, tačiau kiekvieno paciento patirtis gali šiek tiek skirtis. Dėl individualių jums niuansų konsultuokitės su gydytoju-odontologu.

Paklauskite specialisto