Danties pūlinys, tai infekcijos sukeltas pūlių kaupimasis danties viduje, pulpoje arba aplink dantį. Pūlinys gali sukelti skausmą, diskomfortą ar rimtesnes pasekmes, todėl svarbu skubiai taikyti gydymo metodus.
Kaip gydyti danties pūlinį?
Norint išvengti rimtesnių pasekmių, būtina laiku užkirsti kelią ties danties šaknies viršūne susidarančio pūlinio atsiradimui arba jam atsiradus suteikti skubią pagalbą. Pirmiausia būtina nesigydyti pačiam, o kuo skubiau kreiptis į gydytoją odontologą. Uždelsus, galimos labai rimtos komplikacijos: nuo didelio laipsnio kaulo netekimo iki infekcijos išplitimo į kitus audinius, sepsio ar net mirties.
Gydytojas odontologas pirmiausia nustatys pūlinio priežastį (ar tai danties skilimas, ar lūžis, ar pulpos nekrozė, ar atsinaujinusi infekcija šaknies kanaluose, kurie jau buvo gydyti seniau, ar tai dantenų, periodonto pūlinys).
Nuo diagnozės tipo ir likusių danties audinių bei aplinkinių danties audinių būklės priklausys pasirinkta gydymo strategija. Jei danties būklė beviltiška, gali būti pasirinktas danties šalinimas. Jei danties prognozė gera, atliekamas šaknų kanalų endodontinis gydymas, pergydymas arba gali būti atliekama incizija (pūlinio drenavimas).
Kokie antibiotikai tinka nuo danties pūlinio?
Antibiotikai nuo danties skausmo nėra skiriami, tačiau antibiotikai nuo dantenų uždegimo ar danties pūlinio gali būti paskirti. Ne visi uždegiminiai procesai reikalauja antibiotikų, todėl prieš juos vartojant būtina pasitarti su gydytoju.
Kokie antibiotikai tiks nuo danties pūlinio nuspręs gydytojas. Dažniausiai paskiriamos antibiotikų grupės danties pūliniui gydyti yra penicilinai, cefalosporinai, metronidazolas.
Kodėl atsiranda danties pūlinys?
Dažniausiai baltas pūlinukas ant dantenų atsiranda esant negydytiems danties kietųjų audinių pažeidimams (kariesui) ir jiems išplitus iki danties pulpos ir už šaknų kanalų ribų. Taip pat galima išskirti ir kitas priežastis, kodėl atsiranda danties uždegimas ir pūlinys, tokias kaip:
- Įtrūkęs arba skilęs dantis;
- Prasta burnos higiena;
- Traumos burnos ertmėje, pažeista burnos gleivinė;
- Gingivitas (dantenų uždegimas);
- Periodontitas (parodontozė);
- Lėtinės organizmo infekcijos;
- Silpna imuninė sistema, autoimuniniai sutrikimai;
- Kitos ligos.
Pastebėjus danties, dantenų uždegimą arba pūlinį, kreipkitės į gydytoją odontologą.
Gali būti aktualu: